AFF výcvik - seskoky volným pádem na padáku typu křídlo Falcon

AFF výcvik seskoku padákem (Accelerated Freefall Training)

AFF výcvik je zrychlený výcvik volného pádu s padákem. Cílem výcviku je získat základní dovednosti, zvládnout techniku volného pádu a řízení padáku. Tyto dovednosti jsou nepostradatelné pro každého, kdo chce proniknout do sportovního parašutismu. Výcvik tvoří osm úloh a jeden tandemový seskok na úvod. Na bezpečnost každého seskoku dohlížejí přímo ve vzduchu 2 kvalifikovaní instruktoři. Cena od 40.000 Kč

Podmínky pro účast ve AFF výcviku

  • minimální věk 15 let
  • maximální váha 95 kg
  • notářsky ověřený souhlas rodičů nebo zakonných zástupců (u zájemců ve věku od 15 do 18 let)
  • potvrzení zdravotní způsobilosti pro základní výcvik zajišťuje:
    (MUDr. David Melechovský www.leteckylekar.cz )

AFF výcvik seskoku padákem

AFF výcvik seskoku padákemAKCE

Zrychlený výcvik volného pádu při seskoku padákem.

Cena: od 46.000 KčAbsolvováním AFF výcviku získate...

  • parašutistickou licenci
  • klubové členství


Ceník   Termíny

 

Cena AFF výcviku

  • 46.000 Kč (pozemní příprava, všechny seskoky v kurzu)
  • částku je možné hradit po jednotlivých seskocích
 

 


 

AFF seskok s padákem se dvěma instruktory...

Před tím, než budete moci absolvovat seskok padákem ve výcviku AFF, musíte projít 10 hodinovou pozemní a teoretickou přípravou. Každému žákovi se věnují dva zkušení instruktoři. Pokud bude příznivé počasí, můžete svůj první seskok padákem uskutečnit ihned po této přípravné fázi. První volný pád trvá přibližně 50 vteřin a dohlížejí na něj dva instruktoři. Navigace na přistání probíhá ze země pomocí vysílačky. Při druhém a třetím seskoku padákem získáte další základní dovednosti pro práci s tělem během volného pádu a naučíte se udržovat přehled o výšce při volném pádu.

AFF výcvik seskoku padákem
 

Skoky padákem s jedním instruktorem...

V rámci této fáze výcviku seskoku padákem si osvojíte horizontální zatáčky, klouzání dopředu, dozadu, do stran, stoupání a klesání. Naučíte se, jak správně vyskočit z letadla a samozřejmě také pokročilejší manévry, jako jsou salta nebo vyrovnání nestabilní pozice těla (v tomto případě úmyslně navozené). Ve chvíli, kdy jste připraveni, předvedete tyto dovednosti instruktorovi samostatně během volného pádu. Na zemi s vámi instruktor váš výkon rozebere dle natočeného záznamu videa vašeho seskoku padákem.

Samostatný AFF skok s padákem...

Závěrečný seskok padákem probíhá z výšky 1800 až 2000 metrů a vy budete poprvé vyskakovat z letadla sami. Během tohoto seskoku padákem musíte ukázat, že zvládnete v krátkém čase zaujmout stabilní prsní polohu pro otevření padáku.

 

AFF vycvik seskoku padakem Kolin

Vybavení pro seskok s padákem

V rámci výcviku využíváme studentské padáky typu křídlo Falcon od firmy Precision Aerodynamics. Tento typ padáku je ve světě velice oblíbený především s ohledem na vysokou míru bezpečnosti a spolehlivosti, spojenou s nenáročnou obsluhou. Samozřejmou součástí našich padáků jsou tzv. zabezpečovací přístroje Cypres, Vigil,  které zajišťují automatické otevření záložního padáku pro případ, že dojde k selhání padáku hlavního. Zabezpečovací přístroj po celou dobu letu vyhodnocuje výšku a vertikální rychlost parašutisty a pokud vyhodnotí, že ve výšce, ve které máte bezpečně letět na otevřeném padáku, stále padáte velkou rychlostí, automaticky aktivuje záložní padák. Součástí výbavy pro seskok je samozřejmě také radiostanice, výškoměr,kombinéza a přilba.